Newsletter
X
Podaj swój e-mail jeśli chcesz być na bieżąco:

Regulamin świadczenia usługi „Newsletter” 1. Wydawcą „Newsletter'a” jest artex home z siedzibą w Swarzędzu.
2. W ramach tej usługi, za pośrednictwem poczty elektronicznej na podany przez użytkownika adres e-mail wysyłana będzie, w sposób cykliczny i bezterminowo, informacja w formie listu elektronicznego (e-mail) zwana dalej „Newsletterem”.
3. Usługa subskrypcji Newslettera serwisu artex home jest usługa bezpłatną i dostępną dla każdego użytkownika serwisu.
4. Newsletter jest przesyłany do subskrymentów kilka razy do roku.
5. Newsletter zawiera między innymi reklamy, aktualne informacje o wydarzeniach z branży tkanin, mebli i wystroju wnętrz.
6. Zamówienie usługi Newsletter przez użytkownika następuje poprzez dokonanie następujących czynności rejestracyjnych na stronie internetowej artex home:
a) Wpisanie w odpowiednim formularzu (po kliknięciu na przycisk "newsletter" u góry strony) adresu e-mail, na który użytkownik chce otrzymywać Newsletter.
b) Zaznaczenie pola checkbox, opisanego jako "akceptuję regulamin", który stanowi zgodę na warunki opisane w niniejszym regulaminie.
c) Kliknięcie przycisku "wyślij", efektem którego jest zapis przez system adresu e-mail użytkownika chcącego otrzymywać Newsletter.
7. Każdy subskrybent Newslettera może w każdej chwili zrezygnować z jego otrzymywania poprzez podanie swojego e-maila (w tym samym polu, w którym następowała subskrypcja, czyli po kliknięciu na przycisk "newsletter" u góry strony) i kliknięciu przycisku umieszczonego pod polem do wpisania adresu e-mail, opisanego jako "wypisz mnie".
8. Adres e-mail, podany przez subskrybenta dla celów subskrypcji Newslettera nie będzie dalej przetwarzany i przekazywany podmiotom trzecim.

KONSERWACJA TKANIN

Konserwacja tkanin Instrukcje czyszczenia tkanin Efficiency®   Tkanina Efficiency to trwały i niezawodny produkt łączący atrakcyjne wzornictwo, komfort i trwałość. Doskonałe właściwości pielęgnacyjne tkanin Efficiency sprawiają, że są bardzo łatwe w konserwacji. Większość plam najczęściej powstających w gospodarstwie domowym można łatwo usunąć. W celu uzyskania doskonałych efektów tkaniny Efficiency można

Konserwacja tkanin

Instrukcje czyszczenia tkanin Efficiency®  

Tkanina Efficiency to trwały i niezawodny produkt łączący atrakcyjne wzornictwo, komfort i trwałość. Doskonałe właściwości pielęgnacyjne tkanin Efficiency sprawiają, że są bardzo łatwe w konserwacji. Większość plam najczęściej powstających w gospodarstwie domowym można łatwo usunąć. W celu uzyskania doskonałych efektów tkaniny Efficiency można prać w pralce w temperaturze 30º C, bez obaw o skurczenie się materiału lub utratę koloru.

Usuwanie plam Aqua Clean

Wszystkie najczęstsze plamy można usunąć z tkaniny Efficiency, stosując się do poniższych instrukcji.

 • Plamy należy usuwać natychmiast po ich powstaniu.
 • Nadmiar substancji plamiącej należy usunąć tępym nożem lub, w przypadku płynu lub tłuszczu, za pomocą papieru chłonnego.
 • Przygotować roztwór letniej wody z neutralnym detergentem.
 • Delikatnie przetrzeć plamę czystą bawełnianą szmatką zwilżoną roztworem wody z mydłem. Unikać zbyt mocnego pocierania.
 • W przypadku uporczywych plam zaleca się bezpośrednie zwilżenie tkaniny obiciowej niewielką ilością wody z mydłem i delikatne potarcie. Zabieg należy powtórzyć, jeśli zaistnieje taka potrzeba.
 • Po usunięciu plamy tkaninę należy wytrzeć do sucha czystą bawełnianą szmatką.
 • Pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Nie należy siadać na sofie do czasu całkowitego wyschnięcia.

Pranie w pralce

Wszystkie tkaniny Efficiency można prać w pralce w temperaturze 30 ºC. W celu uzyskania najlepszych efektów należy przestrzegać poniższych instrukcji:

1. Pranie

 • Przed praniem pokrycia sofy należy odwrócić na lewą stronę i zapiąć zamek.
 • Jeśli pokrycie sofy jest zapinane na rzepy, należy nałożyć na rzep ochronny pasek materiału, żeby nie dopuścić do uszkodzenia tkaniny.
 • Stosować neutralne detergenty.
 • Prać w temperaturze 30 ºC, stosować program do tkanin delikatnych.
 • Odwirować przy najniższych obrotach (jak dla tkanin delikatnych).
 • Nie stosować płynu do płukania tkanin.
 • Nie prać razem z innymi materiałami lub ubraniami.
 • Nie przepełniać pralki.

2. Suszenie

 • Wilgotne pokrycie należy rozciągnąć w obu kierunkach.
 • Suszyć w temperaturze otoczenia.
 • Unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce.
 • Pokrycie sofy musi być całkowicie suche przed użyciem.

Ogólne instrukcje dotyczące pielęgnacji

Podobnie jak inne materiały używane na co dzień (ubrania, firanki, dywany), tkaniny obiciowe są narażone na działanie kurzu i innych źródeł zabrudzeń spowodowanych przez kontakt z człowiekiem lub czynniki środowiskowe. Z tego powodu tkaninę obiciową należy

 • Regularnie czyścić odkurzaczem za pomocą dyszy do mebli przy niskim poziomie mocy.
 • Przecierać czystą, wilgotną szmatką.

OLEJ, TŁUSZCZ

Jak usuwać: Przetrzeć plamę chłonną szmatką lub papierem. Stosować wyłącznie neutralne detergenty na bazie wody, najlepiej środek do prania ręcznego. Zmyć plamę z materiału za pomocą czystej szmatki, którą należy regularnie obracać, zwracając uwagę na to, żeby plama miała kontakt wyłącznie z czystym fragmentem szmatki. Spłukać pozostałości środka czyszczącego za pomocą czystej wody, wytrzeć do sucha chłonną szmatką i pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

CZEKOLADA, HERBATA, KAWA

Jak usuwać: Przetrzeć plamę chłonną szmatką lub papierem. Stosować wyłącznie neutralne detergenty na bazie wody, najlepiej środek do prania ręcznego lub roztwór jednego litra letniej wody z dwiema łyżkami amoniaku. Zmyć plamę z materiału za pomocą czystej szmatki, którą należy regularnie obracać, zwracając uwagę na to, żeby plama miała kontakt wyłącznie z czystym fragmentem szmatki. Spłukać pozostałości środka czyszczącego za pomocą czystej wody, wytrzeć do sucha chłonną szmatką i pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

WINO, PIWO, MLEKO, NAPOJE GAZOWANE

Jak usuwać: Przetrzeć plamę chłonną szmatką lub papierem. Jeśli plama nie zniknie, stosować wyłącznie neutralne detergenty na bazie wody, najlepiej środek do prania ręcznego lub roztwór jednego litra letniej wody z dwiema łyżkami amoniaku. Zmyć plamę z materiału za pomocą czystej szmatki, którą należy regularnie obracać, zwracając uwagę na to, żeby plama miała kontakt wyłącznie z czystym fragmentem szmatki. Spłukać pozostałości środka czyszczącego za pomocą czystej wody, wytrzeć do sucha chłonną szmatką i pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

KREW

Jak usuwać: Przetrzeć plamę chłonną szmatką lub papierem. Użyć czystej gąbki i roztworu jednego litra letniej wody z 2 łyżkami stołowymi soli. Zmyć plamę i wytrzeć do sucha za pomocą szmatki. Zamiast soli można zastosować dwie łyżki amoniaku.

PLAMY Z WOSKU ZE ŚWIECY

Jak usuwać: Nadmiar bardzo delikatnie usunąć za pomocą tępego noża lub łopatki. Plamę przykryć kilkoma warstwami chłonnego papieru i przeprasować żelazkiem rozgrzanym do temperatury nie wyższej niż wskazana, unikając bezpośredniego kontaktu z materiałem. Alternatywnie można zastosować rozpuszczalniki do czyszczenia chemicznego (alkohol lub aceton). Zwilżyć szmatkę i przyłożyć do plamy, zawsze używając czystego fragmentu szmatki. Procedurę należy powtórzyć, zgodnie z potrzebą. Jeśli plama nie zniknie, spryskać bezpośrednio rozpuszczalnikiem i spłukać za pomocą czystej wody, wytrzeć do sucha chłonną szmatką i pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

OWOCE

Jak usuwać: Zmyć zimną wodą za pomocą gąbki. Jeśli plama nie zniknie, stosować neutralne detergenty na bazie wody, najlepiej środek do prania ręcznego lub roztwór jednego litra letniej wody z dwiema łyżkami amoniaku. Zmyć plamę, spłukać pozostałości środka czyszczącego za pomocą czystej wody, wytrzeć do sucha chłonną szmatką i pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

DŁUGOPIS

Jak usuwać: Spryskać plamę 96-procentowym alkoholem i wytrzeć chłonną szmatką. Jeśli plama nie zniknie, stosować środek do prania ręcznego, zmyć plamę i spłukać pozostałości środka czyszczącego czystą wodą.

OŁÓWEK

Jak usuwać: Do czyszczenia należy użyć gąbki i wodnego roztworu amoniaku. Obficie spłukać i wytrzeć do sucha szmatką. Alternatywnie można zastosować rozpuszczalniki do czyszczenia chemicznego (alkohol lub aceton). Zwilżyć szmatkę i przyłożyć do plamy, zawsze używając czystego fragmentu szmatki. Procedurę należy powtórzyć, zgodnie z potrzebą. Spłukać czystą wodą, wytrzeć do sucha chłonną szmatką i pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

 

ARTEX Home